Lista patogenów przetestowanych na skuteczność SAO - pobierz PDF

Biuletyn Tersano w sprawie Koronawirusa z dnia 21.03.2020 - pobierz PDF

BIULETYN TERSANO W SPRAWIE KORONAWIRUSA

(Tłumaczenie Clean-Ox listu zamieszczonego na stronie www.tersano.com - oryginał dostępny: link)

21 marca 2020

Wytyczne U.S. EPA odnośnie testów skuteczności wirusobójczej przeciwko COVID-19

W związku z ograniczoną ilością testów na obecność SARS-Cov-2 (COVID-19) oraz wymaganiami bezpieczeństwa biologicznego niezbędnymi do wykonania takich testów, laboratoria obecnie są w stanie zaoferować dwie metody weryfikacyjne:

  • Użycie obiektu zastępczego. Wirus Mysiego Zapalenia Wątroby (MHV) jest wyjątkowo zakaźnym koronawirusem i był już wcześniej używany jako obiekt zastępczy dla SARS-Cov
  • Alternatywne podejście, zgodne z wytycznymi EPA (United States Environmental Protection Agency – Agencja Ochrony Środowiska) jest podzielenie wszystkich wirusów na trzy podgrupy:

    Małe, bez osłon (najbardziej trudne do zabicia wirusy)

    Duże, bez osłon

    Z osłonami (np. SARS-Cov-2 - najmniej trudne do zabicia wirusy)

Zgodnie z powyższą hierarchią, jeśli przeciwdrobnoustrojowy produkt jest w stanie zabić małe, bez osłon wirusy to będzie również w stanie zabić wszelkie wirusy z grupy duże, bez osłon oraz z osłonami. Dokument z wytycznymi EPA.

 

Tersano wybrało alternatywne podejście, przeprowadzając wstępne testy z czasem oczekiwania 5 minut na wirusie z kategorii mały, bez osłon o nazwie Canine Parvovirus (ATCC VR-2016).

 

Wynik tego testu pozwala Tersano oświadczyć, że SAOTM łącznie z iCleanTM mini ze stężeniem ozonu w ilości 1 ppm umożliwia zabicie ponad 99% wirusa Canine Parvovirus w ciągu 5 minut.

 

W następnej fazie naszych testów będziemy pracować z laboratoriami nad przeprowadzeniem większej ilości badań, jako, że nowe możliwości cały czas się pojawiają (łącznie z testami bezpośrednio na wirusie SARS-Cov-2).

 

Będziemy oczywiście informować o postępach testów wszystkich naszych dystrybutorów i Klientów w najbliższych tygodniach.

 

W przypadku pytań, wątpliwości prosimy o kontakt.

Podpisane: Steve Hengsperger - President