ekologiczne sprzątanie domu
22 grudnia 2023

iClean FLO3 - nowy generator wody ozonowanej

Od kilku miesięcy w naszej ofercie widnieje nowe urządzenie Tersano. Urządzenie iClean FLO3 jest przepływowym generatorem wodnego ozonu, który montuje się na zasileniu wody do urządzenia jakie ma zasilać. Urządzenie ozonuje przepływającą przez nie wodę w momencie wykrycia przepływu wody - nie wymaga to więc włączania czy wyłączania iClean FLO3. Prostota montażu i bezobsługowość powoduje, że urządzenie ma wszechstronne zastosowanie.

 

Kilka przykładów:

 

PRALKI:

Umożliwia pranie w zimnej wodzie (od całkowicie zimnej do max. do 30st.C), bez dodatku detergentów! Wodny ozon jest na tyle silnym środkiem piorącym, że spokojnie usunie codzienne zabrudzenia odzieży, pościeli czy np. ściereczek i mopów. Pranie będzie pozbawione zapachów, roztoczy, bakterii, wirusów. Jednocześnie zaoszczędzimy na zużyciu energii elektrycznej oraz na detergentach - to również ma duży wpływ na obniżenie śladu węglowego (redukcja CO2).

 

MASZYNY CZYSZCZĄCE:

Instalując urządzenie przed kranikiem czerpalnym, do którego w większości mamy podłączony wąż, którym to napełniamy zbiornik maszyny czyszczącej, umożliwimy tankowanie maszyn czyszczących wodnym ozonem (aqueous ozone) lub z wykorzystaniem kartridża SAO-4 lub SAO-24 ustabilizowanym wodnym ozonem (Stabilized Aqueous Ozone). Mycie posadzki wodą ozonowaną pozawala osiągnąć taki sam efekt czystości jak przy używaniu środków chemicznych do codziennego utrzymania czystości, jednak woda ozonowana odparowuje szybciej umożliwiając bezpieczne wejście na suchą posadzkę. Jednocześnie pozbędziemy się zapachów.

 

KOSTKARKI LODU:

Aby zapewnić najwyższej jakości lód w restauracjach i barach, należy regularnie czyścić kostkarki używając agresywnej i niebezpiecznej chemii usuwającej glony, bakterie, grzyby z instalacji wodnej kostkarki. Nie daje to gwarancji, że jakość wody używanej do produkcji lodu jest odpowiednio dobra, co może skutkować koniecznością montażu drogich w instalacji i eksploatacji filtrów wodnych.

Instalując iClean FLO3 na zasilaniu wody do kostkarki lodu unikniemy obu wspomnianych wyżej wydatków. Wodny ozon usuwa bakterie, zarazki, wirusy, grzyby ze skutecznością do 99,99% (zobacz listę patogenów) i zapewni idealną jakość kostek lodu.

 

Więcej o urządzeniu w zakładce "iClean FLO3"

 

Z dumą prezentujemy zdjęcie od jednego z naszych Klientów, który jako misję ma wyeliminowanie wszystkich środków chemicznych w swoim miejscu pracy, dzięki czemu w czynach wspiera zrównoważony rózwój i wpływa na poprawę środowiska ograniczając emisję CO2! DZIĘKUJEMY!