ekologiczne sprzątanie domu
12 maja 2021

Ekologiczne sprzątanie domu

Coraz częściej możemy dostrzec troskę o środowisko w codziennych czynnościach. Stale rosnąca liczba samochodów elektrycznych, recykling czy też pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych to najpopularniejsze aspekty poruszane przy okazji ekologii, jednak można znaleźć przykłady z życia codziennego, takie jak na przykład sprzątanie domu.

 

Wykorzystanie wody ozonowanej

Przy okazji sprzątania nasza skóra jest niemal zawsze narażona na nieprzyjemne kontakty z różnymi substancjami, takimi jak chlor. Nie jest to ani bezpieczne dla dłoni, ani dla innych części ciała. Oprócz tego, bez wątpienia zwracamy uwagę na nieprzyjemny zapach, przez który każde sprzątanie kończy się wietrzeniem całego domu, czy też mieszkania. Woda ozonowana może rozwiązać ten problem. Dezynfekcja oraz czystość szczególnie w dzisiejszych czasach to niezwykle istotna kwestia. Woda ozonowana zapewnia praktycznie takie same efekty jak tradycyjne chemiczne środki czystości, jednak eliminuje takie efekty jak nieprzyjemny zapach, czy też wydzielanie oparów negatywnie działających na układ oddechowych.

 

Jeden produkt - wiele możliwości

Do regularnego utrzymywania czystości w swoich czterech ścianach potrzebujemy wielu produktów. Detergenty do drewna, łazienki, podłóg, jak również mnóstwo ścierek i ręczników. Woda ozonowana jest w stanie zastąpić wiele z nich. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, jak wiele różnego rodzaju substancji może zostać usuniętych przy zastosowaniu wody ozonowanej. Zarówno po kurzu z parapetów w salonie, jak również pleśni czy brudzie nie będzie śladu. Oczywiście wszelkie nieprzyjemne zapachy z nimi związane także zostaną usunięte przez wodę ozonowaną. W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest ochrona przed wszelkiego rodzaju zarazkami, wirusami, oraz bakteriami. Woda ozonowana zapewnia ją w aż 99,9 procentach!

 

Podczas ekologicznego sprzątania najlepiej się sprawdzi domowy ozonator iClean mini

 

Alternatywne rozwiązania dla sprzątania

Oprócz wody ozonowanej, istnieją również inne możliwości wykorzystania produktów codziennego użytku do sprzątania w naszym domu. W kuchni znajdziemy wiele rzeczy, które mogą uchronić nas przed użyciem szkodliwych dla naszej skóry i ciała substancji chemicznych. Najbardziej popularna jest bez wątpienia soda oczyszczona, która znakomicie się sprawdza przy okazji mycia naczyń, ale również utrzymania łazienki w czystości. Pod samym nosem znajdziemy cytrynę, której właściwości mogą usunąć nieprzyjemne zapachy, ale także dobrze sprawdza się jako odrdzewiacz. Jak widać, znajdziemy wiele ekologicznych alternatyw dla wykorzystania środków chemicznych.