ekologiczne sprzątanie domu
18 kwietnia 2023

Badania stabilności ozonu w środku Tersano SAO

Tersano - jako producent urządzeń generujących SAO (Stabilized Aqueous Ozone) lub potocznie nazywanym wodą ozonowaną, przeprowadził kolejne badania stabilności ozonu w substancji produkowanej przez dozownik Lotus Pro z zastosowaniem kartridża SAO-24 oraz SAO-4.

Badania te są na tyle ciekawe, że rozkład ozonu w czasie jest pokazany w dwóch parametrach: 

  • rozpuszczalności ozonu mierzone w ppm
  • ORP mierzone w mV

O ile nie jest prosto zmierzyć koncentrację ozonu w ppm, gdyż specjalistyczne mierniki nie są tanie, o tyle miernik ORP jest już łatwiej dostępny i można go zakupić już za kilkaset złotych. Dzięki takiej możliwości każdy budynek korzystający z urządzenia Tersano Lotus PRO jest w stanie na bieżąco kontrolować parametry wodnego ozonu upewniając się, że jego skuteczność jest taka jak powinna.

 

Badania pokazują, że zarówno przy zastosowaniu kartridża SAO-24 jak i SAO-4, producent prawidłowo deklaruje utrzymanie ozonu w wodzie w stopniu wystarczającym na zwalczanie bakterii, zarazków czy wirusów - nawet pozostawia sobie pewien zapas.

 

Podsumowując, zachęcam do wyposażenia się w miernik ORP i bieżącą kontrolę czy nasza woda ozonowana (SAO) jest prawidłowo używana przez personel sprzątający.

 

Sprawozdanie z badań - pobierz