Nauczyliśmy się polegać na detergentach i używać ich do wszystkiego. Jednak taki sposób sprzątania nie jest korzystny dla środowiska, a u Ciebie i u członków Twojej rodziny może wywoływać podrażnienia i alergie. Czy jednak da się sprzątać skutecznie, bez użycia środków chemicznych?

 

Spis treści:

  • Pozbądź się brudu naturalnie
  • Woda ozonowana - delikatna i skuteczna dezynfekcja
  • Sprzątanie przyjazne dla alergików
  • Czysty dom w zgodzie z naturą

 

Pozbądź się brudu naturalnie

 

Jeżeli wykorzystujesz w domu sporo chemicznych preparatów do sprzątania, czas zastąpić je naturalnymi alternatywami. Babcine sposoby wydają się zabawne, ale są bardzo skuteczne. Ocet świetnie pomoże uporać się z tłuszczem i kamieniem. Soda oczyszczona i cytryna to doskonała mieszanka w walce z zaschniętym brudem i nieprzyjemnymi zapachami.

 

Stosowanie do czyszczenia tego, co znajduje się w kuchni, gwarantuje bezpieczeństwo, szczególnie jeśli w domu znajdują się dzieci lub zwierzęta. Takie produkty nie są szkodliwe dla zdrowia, nawet jeśli dostaną się do przewodu pokarmowego.

 

Woda ozonowana - delikatna i skuteczna dezynfekcja

 

Woda ozonowana powstaje przez wtłoczenie do wody ozonu, który zabija bakterie, wirusy i grzyby. Utlenia on także związki chemiczne, które zanieczyszczają wodę, takie jak cyjanki, siarczki i azotany. Ozonowanie zwiększa też mikroflotację drobinek w wodzie. Warto wprowadzić ozonowanie w domu, gdzie można robić to na bieżąco. Uzyskany roztwór wykorzystasz do dezynfekcji powierzchni, naczyń, a nawet żywności.

 

Wodę ozonowaną możesz uzyskać dzięki wygodnym i prostym w obsłudze urządzeniom. Sprawdź dostępne modele.

 

Sprzątanie bez chemii przyjazne dla alergików

 

Środki chemiczne często wywołują alergie. Woda ozonowana i naturalne środki wykorzystywane w kuchni są w pełni bezpieczne, nie podrażniają i łatwiej dokładnie usunąć je z czyszczonych powierzchni. Nie stwarzają też zagrożenia, jeśli Twoja pociecha sięgnie po nie niepostrzeżenie.

 

Naturalne rozwiązania są szczególnie polecane dla delikatnej skóry dzieci czy osób z chorobami, takimi jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Nie musisz za każdym razem używać też rękawiczek ochronnych, co jest nieuniknione przy chemii. Bezpieczne są one dla astmatyków i osób z chorobami płuc - nie drażnią i nie zostawiają nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu.

 

Czysty dom w zgodzie z naturą

 

Sprzątanie bez chemii to również ukłon w stronę środowiska. Ograniczamy zakup preparatów w plastikowych opakowaniach, a do atmosfery i do wody przedostaje się mniej szkodliwych substancji. Ozonator wody i ograniczenie chemii to małe zmiany, które mogą odmienić nie tylko Twoje życie.

 

Sprzątanie bez chemii

20 maja 2021
woda ozonowana skuteczna na zwalczanie koronawirusa SARS-CoV-2